niedziela, 5 czerwca 2011

Mazury Hip-Hop Festival 2011 - Giżycko
Oficjalna Strona internetowa:
http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/
Oficjalny kanał YouTube:
http://www.youtube.com/user/MazuryHipHopFestiwal
Oficjalny fanpage na facebooku:
http://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal

Info:
Mazury Hip-Hop Festiwal to najstarsze wydarzenie muzyki hip-hop w Polsce. Widowisko to na stałe wpisało się w największe imprezy muzyczne w naszym kraju. Giżycko jest miejscem wyjątkowym na mapie Polski, to właśnie tutaj od 9 lat króluje muzyka i kultura hip-hop.

Na początku sierpnia w Giżycku na Mazurach trudno jest nie zauważyć osób, które przyjeżdżają na koncerty swoich ulubionych wykonawców. Wokół Mazury Hip-Hop Festiwalu powstaje niepowtarzalna atmosfera oraz naturalna potrzeba bycia na nim co roku.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Giżycku w 2002 roku. Wydarzenie odbyło się w starej pruskiej Twierdzy Boyen. Podczas jednodniowej imprezy na scenie wystąpiło wielu znakomitych wykonawców. Gwiazdami byli Kaliber 44, O.S.T.R. i TeDe. W 2003 roku zdecydowano się wydłużyć festiwal o drugi dzień. W Twierdzy Boyen fani muzyki mogli usłyszeć między innymi koncerty Vienia i Pele, Peji i K.A.S.T.A. Squadu.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród fanów, zdobywa uznanie i szacunek środowiska artystów hip-hop’owych oraz zbiera niezmiennie najwyższe oceny w mediach. Co roku na wszystkich fanów oprócz koncertów, czekają również różnorodne warsztaty muzyki hip-hop oraz bitwy freestyle i beatbox.

W kolejnych latach na Mazurach zagrali: Grammatik, Włodi, Gural, Molesta Ewenement, AbradAb oraz Pezet. Imprezę od początku powstania festiwalu prowadzili WSZ i CNE. Obecnie gospodarzem muzycznego wydarzenia jest członek Szybkiego Szmalu – Proceente.

żródło: Oficjalna Strona Internetowa podana wyżej.

Komentarz:
Najstarszy Festiwal hip hopowy w Polsce obchodzi swoje dziesiąte urodziny z okazji których przedłużono czas trwania o jeden dzień. Ja osobiście nie byłem tam od 4 lat i od pamiętnego koncertu Pokahontaz i momentu gdy Fokusowi spadła obrączka, ale mam nadzieję, że w tym roku po tej przerwie udam się do Giżycka i pobawię się razem z kilkunastoma tysiącami fanów.

Pozdro ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz