niedziela, 29 maja 2011

Parias - Parias (2011)Tracklista

1. Parias (prod. Szczur / Cuty DJ B)
2. Dobosz (prod. Sid Roams)
3. Kariery feat. Pyskaty (prod. Szczur / Cuty DJ B)
4. Bezczelni (prod. Szczur)
5. Drzazgi (prod. Szczur)
6. Zostawiam (prod. Szczur / Cuty DJ Technik)
7. Moi Ludzie feat. Małolat (prod. Sid Roams)
8. Kontrasty (prod. Szczur / Cuty DJ Kebs)
9. Stąd do Wieczności (prod. Szczur / Cuty DJ B / Śpiew Wandzia)
10. Wzorowy (prod. Kuoter)
11. Plecak feat. Małpa (prod. Sid Roams)
12. W sekundę (prod. Szczur / Śpiew Olgas)

Single:

Informację:
Parias - Pierwsza płyta składu o tej samej nazwie założonego w 2010 roku, którego członkami są członkowie Molesty Ewenement (Pelson, Włodi) oraz legendarnego zespołu Grammatik (Eldo).

Przed recenzją:
Jak dać ludziom do myślenia? Zróbcie płytkę całą na czarno! Tak zrobili panowie z Pariasu i szczerze mówiąc ja sam głowiłem się ponad godzinę, którą stroną tą płytę do wierzy włożyć. Na szczęście skumałem, że na jednej stronie jest lekko wygrawerowany "X" i tą stroną na pewno tej płyty wkładać nie warto. Tak więc po przesłuchaniu zapraszam was na moje przemyślenia na temat tej płytki.

Recenzja:
Na tą płytkę czekałem z wielką ciekawością. Dlaczego? Bo pewnie wielu z was, że jako tako zalążek Pariasu przypada na płytę "Podróże" Grammatika i kawałek "A Wy?", gdzie z Leszkiem i Juzkiem gościnnie lirykę położyli Pelson i Włodi, więc mówiłem sobie "Jeżeli cała płyta, będzie taka, jak ten kawałek, to CeDek kupuję w ciemno. Gdy na PariasTV ukazało się wideo z sesji nagraniowej, które podjarało mnie jeszcze bardziej.

Jeżeli chodzi o tracki, to mam jedno zastrzeżenie! Dlaczego jest ich tak mało? Płyta moim zdaniem kończy się za szybko i ten klimat, który tworzy ten wolumin szybko się urywa. To wszystko "wina" bitów, które mimo tego, że wydają się proste, to jednak kunszt WSR ukazują cudownie. Producenci wykazali się tu naprawdę dobrze i ta płyta na pewno pozwoli im również rozwinąć skrzydła. Wielki gorzoł się należy!

Jeżeli chodzi o cuty, to nimi zajął się znany z płyty "Molesta i Kumple" DJ B. W jednym z tracków zastępuje go Kebs z Hi-Fi Bandy, ale obaj panowie również nie odstają poziomem od całości, co może mówić nam, że i do ich warsztatu nie można się przyczepić, a powiew Old Schoolu to zawsze coś czego nie powinno zabraknąć na każdej płycie.

Gości jest mało, co na dzisiejsze czasy trochę mało spotykane, ale ci, których panowie Pariasi zaprosili, na pewno gwarantują wysoki poziom zwrotek. Jest Pyskaty, który udzielił się w kawałku "Kariery", Małolat zwrotkę zarapował na kawałku "Moi Ludzie", a w nucie "Plecak" swój kunszt liryczny ukazał Małpa. Szczerze mówiąc na 12 tracków, to ilość gości wystarcza, bo tak szczerze mówiąc to każdy z nich swoim flow robi za kilku.

Na uwagę na pewno zasługuje też jeszcze tekturowy digipack. Fakt digipacki na płyty to jedno wielkie gówno, ale przy tym wiem, że się tak szybko nie rozleci i posłuży na ładnych lat parę. Ja osobiście mam nadzieję, że panowie zejdą się ponownie i wydadzą jakiś dublecik, bo osobiście przyznaję, że 12 nut to za mało jak na nich.

Płytka do oceny. Dam 9.7/ 10 i zapraszam do komentarzy.

Pozdro :)

1 komentarz:

  1. Genialne tracki - nawet miałem walnąć własną recenzję, ale Ty chyba wyczerpałeś temat :)

    OdpowiedzUsuń