niedziela, 17 kwietnia 2011

Textyl II (2008)Tracklist:
01. Zostaw Wiadomość [prod.Miuosh]
02. Podejrzewam [prod. Młody]
03. Temida [prod. Grafit]
04. Błękit [prod. Młody]
05. Więcej ft.Bu [prod.Miuosh]
06. Wśród Spojrzeń [prod. Miuosh]
07. 3ma Mnie [prod. Booryz + Bemer]
08. Coś Co [prod. Grafit]
09. 20:08 [prod. Młody]
10. Druga Strona ft. Siwydym [prod. Miuosh]
11. Z Każdym Razem [prod. Booryz]
12. Z Ciszą... [rmx] [prod. Booryz]

Info:
II - druga "EP'ka" składu Textyl wydana w 2008 roku przez Fandango Records Label. Do pobrania na oficjalnej stronie zespołu.

Przed Recenzją:
Nabijania postów koniec! Otóż po kilkunastu postach przerwy wracam z recenzjami całych płytek. Po części dla tego, by uświadomić niedowiarkom, że po wprowadzeniu nowych serii postów, mój blog zmieni się bezpowrotnie i pisanie recenzji zejdzie na plan drugi. Otóż nie, a o to dowód:
Recenzja:
Jak mogę ocenić ten krążek? Otóż mogę powiedzieć o nim, że gdybym miał do porównania "EPkę" od Pesante wydaną w tym samym roku, a głównego "aktora" dzisiejszego wpisu, to nie umiałbym wybrać. Ta płytka to niekonwencjonalna esencja undergroundowego śląska Anno Domini 2008. Dlaczego porównuje ją z krążkiem od Pesante? Otóż krążek łódzkiej kliki jest totalnym łódzkim odpowiednikiem "Dwójki". Świetne bity, niepowtarzalny klimat, dobre teksty i to coś, co każe mi słuchać tego (prawie) na okrągło. Co do bitów, to możemy usłyszeć Miuosha, który nieźle się popisał we wszystkich kawałkach jakie wyprodukował. Do tego mamy jeszcze eleganckie bity od Młodego, Grafita oraz jeden bit wyprodukowany przez obydwu panów z Textyla (do kawałka "3ma Mnie"). Jeżeli chodzi o featuringi, to jest ich mało, ale adekwatnie tyle, by urozmaicić ten krążek. Swoje (kapitalne) zwroty postawili tu tacy panowie jak SiwyDym z Dialektyki, oraz Bunio z 3Ody Kru (P.U.P). Co do kwestii merytorycznej tej płytki, to możemy usłyszeć ciekawe i wpadające w ucho wersy, poruszające większość tematów, które dotyczą też i nas.
Krótko mówiąc: jest to materiał godny przesłuchania i polecenia, bo na pewno jeszcze o tych panach usłyszymy.

Płytka do przesłuchania pod adresem :http://www.youtube.com/user/tvTextyl

Za krążek daje 9.9/10 i czekam na więcej od Bemera i Booryza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz